piątek, 9 grudnia 2011

DIETY ODCHUDZAJĄCE

DIETA 1000 KALORII
Taka ilość kalorii to wbrew pozorom wcale nie tak mało jedzenia.jeśli rozłożymy je na pięć posiłków,można uniknąć uczucia głodu,a organizm będzie spalał energię z pokarmów,a nie magazynował ją w postaci tłuszczu.Najpraktyczniej jest sięgnąć po gotowe jadłospisy przygotowane przez fachowców od odżywiania,często bezpłatne broszurki można dostać w gabinetach lekarzy dietetyków.

DIETA JOGURTOWA
Jest bogata w łatwo przyswajalne białko,wapń,fosfor i witaminy.Należy ję oprzeć na jogurtach zawierających żywe kultury bakterii,które przyśpieszają trawienie,a także naturalnych,o obniżonej zawartości tłuszczu.Dietę uzupełniają: mandarynki,jabłka,kiwi czy grejpfruty,oraz pieczywo. Stosowana przez dwa tygodnie pozwala zgubić nawet 5-6 kilogramów.

DIETA MAKROBIOTYCZNA
Oparta jest na żywności bogatej w węglowodany i błonnik,z małą zawartością tłuszczu. Nie uwzględnia: mięsa,drobiu,nabiału,jajek,cukru rafinowanego i składników chemicznych.  Opiera się na brązowym ryżu,jęczmieniu,owsie,kukurydzy,gryce i ekologicznym makaronie. Zboża pokrywają 50 proc. zapotrzebowania na witaminy i mikroelementy,dostarczają błonnika. Jedną czwartą tej diety stanowią świeże warzywa. Ważne są też rośliny strączkowe, obniżające poziom cholesterolu.

DIETA ŚRÓDZIEMNOMORSKA
to jeden z najlepszych sposobów odżywiania. Nie wymaga specjalnych wyrzeczeń,wystarczy zastąpić produkty mniej zdrowe:smażone mięsa,tłuste,przesolone przesłodzone potrawy innymi, sprawdzonymi w tradycyjnej kuchni hiszpańskiej czy francuskiej, warzywnymi i owocowymi sałatkami, rybami oraz mięsami przyrządzonymi na oliwie z oliwek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz